เชียงรายโฟกัสดอทคอม สังคมออนไลน์ของคนเชียงราย ยินดีต้อนรับคุณ, บุคคลทั่วไป กรุณา เข้าสู่ระบบ หรือ ลงทะเบียน
วันที่ 14 พฤศจิกายน 2019, 00:19:02
หน้าแรก ช่วยเหลือ เข้าสู่ระบบ สมัครสมาชิก

• ข้อมูลหลักเว็บไซต์
  • เชียงรายวันนี้
  • ท่องเที่ยว-โพสรูป
  • ตลาดซื้อขายสินค้า
  • ศูนย์กลางธุรกิจ
  • บอร์ดกลุ่มชมรม
  • อัพเดทกระทู้ล่าสุด
  • อื่นๆ

ประกาศ !! กรุณาอ่านเพื่อทำความเข้าใจ : http://www.chiangraifocus.com/forums/index.php?topic=1025412.0
x
ขณะนี้เรากำลังไลฟ์ คลิกที่นี่เพื่อชม

+  เว็บบอร์ด เชียงรายโฟกัสดอทคอม สังคมออนไลน์ของคนเชียงราย
|-+  ศูนย์กลางข้อมูลเชียงราย
| |-+  เรื่องล้านนา ภาษากำเมือง
| | |-+  รวมสุดยอด.....คาถากำเมือง.....
หน้า: 1 2 [3] พิมพ์
ผู้เขียน รวมสุดยอด.....คาถากำเมือง.....  (อ่าน 49901 ครั้ง)
ขี้เหล้าอาวุโส
ระดับ :ป.โท

« ตอบ #40 เมื่อ: วันที่ 22 มีนาคม 2013, 20:20:35 »

ไผมีกาถาไก่กุ๊กลูกผ่องครับ ยิ้มกว้างๆ

ทำดีได้ดี ทำชั่วได้ชั่ว
chate
ระดับ :ป.โท

« ตอบ #41 เมื่อ: วันที่ 23 มีนาคม 2013, 11:02:17 »

ไผมีกาถาไก่กุ๊กลูกผ่องครับ ยิ้มกว้างๆ
อยู่บนหั้นลอ ยิงฟันยิ้ม ยิงฟันยิ้ม
K_zeezaa_K
ชั้นประถม
*

กานต์..เดินทางแสนพิเศษ

« ตอบ #42 เมื่อ: วันที่ 23 มีนาคม 2013, 20:12:01 »

ตั้งจิตหื้อดี ตั้งสมาธิหื้อหมั้น ขุดเอาความหลวกในผญาออกมาเพื่อ ปิ๊ดจ๋าระณา คาถา ค้า ขาย
 1. หื้อมีศีล
 2. มีสมาธิ
 3. มีปัญญา
ไปตี๋ปัญหาเอาคนเดียวว่าจะเยียะจะใดตาม สามกำนี้
ไผ บะฮู้ข้อใด ถามมาแล้วจะบอกหื้อ

เป็นคาถาที่ดีมั๊คค่ะ
tomball288
บุคคลทั่วไป
« ตอบ #43 เมื่อ: วันที่ 25 มีนาคม 2013, 17:02:23 »

เจ๋ง เจ๋ง เจ๋ง

คาสิโนออนไลน์
adully
ชั้นประถม
*

« ตอบ #44 เมื่อ: วันที่ 23 ตุลาคม 2013, 17:06:05 »

คาถาสาวหุมอุ๊ยคำ
โอมจิตติด โอมจิตตั๋ง กายะปั๋นทะนัง อิตธิจิตตัง ติหังมะนะ โอมกัททะยะ โอมสาวหุมติด
โอมจิตติด โอมจิตตั๋ง มึงอยู่น้ำจักมาหา มึงอยู่นาจักเต้า บ่อหันกูหื้อมึงฮ้อนเหมือนไฟ หื้อใจ๋มึงไหวเหมือนอู่ บ่อหันกูหื้อมึงไห้หากู โอมสาวหุมติด
       กาถาบทนี้เอามนต์เป่าเสกขนม ของฝาก ดอกไม้ เอาไปหื้อสาวหรือบ่าวเปิ้นจักฮักหุมถ้าหลงจนโงหัวบ่าขึ้นแล้วรำคาญหื้อเอาน้ำฮางหมู(ที่ไส่ข้าวหมู)มารดหัวลงจักหายมนต์แล สามารถใช้ได้กับหญิงชายแค่เปลี่ยนคำว่า สาว มาเป็น บ่าว ก้อได้แล้ว
มดเบื่อ
สมาชิกลงทะเบียน
ระดับ ป.ตรี
*

สาดแส่งใ้ห้แจ้งใจ โอบอาบไว้ความดีงาม

« ตอบ #45 เมื่อ: วันที่ 23 ตุลาคม 2013, 20:37:44 »

กาถามนต์  สืบ จาก ป้อใหญ่จั๋น (จันทร์  แสงแก้ว) ผู้ล่วงลับ ของ ผมหนานธง

กาถามนต์เข้า(ข้าว) เกิดผญ๋าปัญญา

หื้อเอา เข้าว ปั้นมอกหัวแม่มือ หรือ นักกว่า กะได้ เอามาจาก ในกั๊วเข้าว (ถาดไม้ขนาดใหญ่ ตี่ ฮับ เข้าว เท จาก ไหนึ่ง เพื่อ เอาไอหื้อเหยไป ก่อน ลงในแอ๊บเข้าว)
โดยปกติ คนหม่าเก่า บ่ หื้อ จกกิ๋นเข้าว ใน กั๊ว ผญ๋าหยะปึก(ทึบ) บ่ ดี
แล้ว

ตั้งนะโม 3 จบ

ท่องกะถา ว่า

ตะ โต๋     โส วิ ลาโจ  ปิ๋น ลิโต๋  3 จบ

ผมสงสัย ว่า เก๊า เหง้า กะถา น่าหยะ มาจาก บาลี แล้วผ่านมาตาง กำม่าน(พม่า) กำเงี้ยว(ไตใหญ่) แล้ว ก๋ายมา เป๋น กะถาคนเมือง
ไผ แป๋ได้ มา จ่วยแป๋ เจ่มคับ

กะถา ดับปิษ(พิษ)

นะโม 3 จบ
โอม(ออกเสียงกำเมือง เป๋น อม) ดับแดง    แสง ดับปิษ    นะ โม พุท ธา ยะ    นะมะ พะทะ ( แล้วเป่า ลงแผลต่าง ๆ )
 ว่า 3 จบ

โอม เป๋นโองก๋าร แป๋ ว่า เจิญ หรือ ขอ (ขอพลัง)
ดับ แดง แสง ดับ ปิษ แป๋กั๋นเอาเองคงได้น๊อ / น่าหยะมา จาก กำผีครู หรือ กำเตวดาหื้อมา(ครู)
นะโม- ขอนอบน้อม
พุทธายะ -พระพุทธเจ้า ตึงหลาย
นะ มะ พะ ทะ-หัวใจ ธาตุ สี่  คือ ดิน น้ำ ลม ไฟ
ปกติ กำบาลี แป๋หลังไป หาตางหน้า ขอเจิญหมู่ผู้สนใจ๋ ลองมาฮ่วม แป๋ หื้อ สละสลวย บ่ ต้องยึด แป๋ตรงแบบบาลี แต้ กะได้
เอาหื้อ ฟังม่วน ได้ ความหมาย เดิม ปอละ
ตะ โต๋     โส วิ ลาโจ  ปิ๋น ลิโต๋  3 จบ

อันนี้คุ้น ๆ ครับ คนเฒ่าตี่บ้านฮ้องคาถา มโหสถครับ ใจ๋เสกอ่อผญา กินก็ดีครับ
nantong
ปั๋น กั๋นฮู้ แล้วก่อยเอาไปกึ๊ดอ่าน กั๋น แหมกำ อาจมีผิดถูก ฯ
ระดับ ป.ตรี

« ตอบ #46 เมื่อ: วันที่ 11 พฤศจิกายน 2013, 22:21:22 »

ไหว้สา
ขอกราบ สรียินดี จ้าดนัก ต่านกว่างกิ  มาเขย ว่า กถา มโหสถ ผมพ่อมมาฮู้ น๊อ

เป่า ใส่เข้าว ใน กั๊วะ      กิ๋น เข้าว ใน กั๊วะเข้าว ได้ โดย บ่ โดนขึด
 ก๋ายเป๋น ผญาม่อ  ฮ้าย ก๋ายเป๋น ดี

หนานขี้อู้หำยาน : นายจิราวัฒน์  โสรัจพงศ์เกษม / หนานธง   อีเมล : k e n g k a b h e n g @ g m a i l . c o m    มือถือ  081 777  51 76
~pong03~
มัธยม
**

« ตอบ #47 เมื่อ: วันที่ 07 มกราคม 2014, 15:46:41 »

คาถา นี้แจกฟรีเน้อ  ยิงฟันยิ้ม

Facebook -https://www.facebook.com/pin.manora
Line Pin manora
john_999
ชั้นประถม
*

สัตว์โลกย่อมเป็นไปตามกรรม

« ตอบ #48 เมื่อ: วันที่ 14 มกราคม 2014, 13:18:40 »

ไผมีคถาดับพิษพ่องครับ

ยิ่งทำยิ่งได้ ยิ่งให้ยิ่งมี  (การให้ทาน)
mailnan
มัธยม
**

« ตอบ #49 เมื่อ: วันที่ 12 กุมภาพันธ์ 2014, 22:50:07 »

คาถาจ้างโขงตน
  อมตบๆ กูจักตบ จ้างฮื้อหนก็หน กูจักตบ คนหื้อสู้ก็สู้ กูจักตบจู้ฮื้อฮักก็ฮัก ฮักกูแต้เนอ นางเนอ เออนางฮักสวาหุม กูจักมนหมากกำของ กูจักมนปูหอมจ๋อมก้าง มนฮื้อจ้างกิ๋นจ้างก็หน มนฮื้อคนกิ๋นคนก็สู้ มนฮื้อจู้กิ๋น จู้ก็ฮักกู แต้เนอนางเนอ เออนางฮักสวาหุม

คาถาจ้างโขงน้อย  เมตตามหานิยม
  อมไก่ปู้แจ้ต๋นเปิ้นแปง อมไก่ปู้แดงต๋นเปิ้นฮัก ถ้ากูฮ้องตั๊กฮื้อบินวน คนตังหลายหันกูบ่ได้ ฮื้อมึงไห้หากู แต้เนอนางเนอ เออนางฮัก สวาหุมติด

อันนี้คนเฒ่าเปิ้นเอาหื้อมาครับ ผิดถูกจะไดก็สุมาโตยครับผมก็จ๋ำได้เต้าเอี้ย.....!!!!
สองบทนี้ไจ้ได้ครับ เหมือนของตาผมเป๊ะเลย
nantong
ปั๋น กั๋นฮู้ แล้วก่อยเอาไปกึ๊ดอ่าน กั๋น แหมกำ อาจมีผิดถูก ฯ
ระดับ ป.ตรี

« ตอบ #50 เมื่อ: วันที่ 14 กุมภาพันธ์ 2014, 19:19:08 »

john_999

ผม มี โดยสืบจาก ตา จันทร์  แสงแก้ว ผู้ล่วงลับ

นะโม 3 จบ
โอม ดับแดง  แสงดับปิษ   นะโมพุทธายะ  นะมะพะทะ   แล้วเป่าลงไป เป็นอันจบ 1 เตื่อ ให้ว่า  3 จบ

หนานขี้อู้หำยาน : นายจิราวัฒน์  โสรัจพงศ์เกษม / หนานธง   อีเมล : k e n g k a b h e n g @ g m a i l . c o m    มือถือ  081 777  51 76
@_ริวซึเกะคุง_@
สมาชิกลงทะเบียน
ระดับ ป.ตรี
*

« ตอบ #51 เมื่อ: วันที่ 15 กุมภาพันธ์ 2014, 17:20:52 »

john_999

ผม มี โดยสืบจาก ตา จันทร์  แสงแก้ว ผู้ล่วงลับ

นะโม 3 จบ
โอม ดับแดง  แสงดับปิษ   นะโมพุทธายะ  นะมะพะทะ   แล้วเป่าลงไป เป็นอันจบ 1 เตื่อ ให้ว่า  3 จบ

เยี่ยมครับ....เป็นคาภา  ของจริงๆๆ 1000000000000000000% ครับ

ถ้าอยากได้แต่เงินไม่พอ=คุยกันได้ครับ
มีความคิดว่าราคาสูงไป=อ่าน+ดูเฉยๆ
ต่อเอามัน,อวดเลี่ยม,ไม่เอาใจเค้ามาใส่ใจเรา=ไปข้างหน้าก่อนครับ(ไล่แบบสุภาพสุดแล้ว)
WangBuraPha
จังคนเอ็น
ชั้นประถม
*

คนเมือง 100%

« ตอบ #52 เมื่อ: วันที่ 18 กุมภาพันธ์ 2014, 18:30:42 »

john_999

นะโม 3 จบ

เยี่ยมครับ....เป็นคาภา  ของจริงๆๆ 1000000000000000000% ครับ

แอ่นแร๊ะ  อ้ายริวสนใจ๋เรื่องตางนี้ตวยกา

เสียมบ่คมหื้อใส่ด้ามหนักๆ ความฮู้บ่นักหื้อหมั่นฮ่ำหมั่นเฮียน  แอดมาอู้กั๋นเน้อครับ www.facebook.com/Nungwangburapha
นอ.น้ำตาล
โปรดส่งใครมารักฉันที
มัธยม
**

« ตอบ #53 เมื่อ: วันที่ 04 มีนาคม 2014, 16:50:59 »

ไค่หื้อสาวหุม   ต้องบ่อมี  5  ข้อนี้

1.หX   เหี่ยว
2. เยี่ยวบ่อป๊นหัวเข่า
3.XดX  บ่าแฮง
4.แตงบ่าเมิน
5.เงินบ่ามี

555

พักใจชั่วคราว
finy2556
เตรียมอนุบาล
*

« ตอบ #54 เมื่อ: วันที่ 25 มีนาคม 2014, 22:22:12 »

กาถานั่งฟากห่มแผ่น (ไก่แก้วกุ๊กลูก)
   กุมาโล จะมาลา กุนะ กุกุลา กุอะหูสุขัง..(ใจ้มือเคาะปื้น เหมือนเปิ้นกุ๊กไก่น้อย)
ของแถม กาถากันหมาขบ  =  นะ กะ สะ (ท่องในใจ๋)
บทนี้แม่อุ้ยหื้อมา เปิ้นว่าถ้ามีไผมาแอ่วหา ถ้าขัยหื้อเขามาแอ่วหาแหมหื้อว่าจะอี้
โอม หิด ยะ สา( แล้วหื้อว่าตังปิ้นกลับเอา)

"..บางครั้งการเป็นโสดก็ยังดีกว่ามีคนรัก เพราะไม่มีใครมาทำร้ายจิตใจเราได้.."
                    ..PRINCE OF THE FOG..
Doiadr
เตรียมอนุบาล
*

« ตอบ #55 เมื่อ: วันที่ 23 กุมภาพันธ์ 2017, 15:53:01 »

สาวหมเน่อ ฮื้อมนใส่ของกิ๋น ไฝไขได้แอดไลน์มา คาถาละ300
รับประกันสาวหมติด
หน้า: 1 2 [3] พิมพ์