คนรักไก่ตั้ง........ไก่ต่อ

<< < (1348/1447) > >>

nordstar:
     :D :D วันเสาร์คับ วันเสาร์   ขึ้น 3 ค่ำ ล้างมือถ้าคอยกิ๋น  คับปี่น้องคับ (อย่างคึ ๆ)  ::) ::)

nordstar:

อือ.....วันฮือ (วันศุกร์)บ่าค่อยดีคับน้องเก่งคับ คือว่ามันตก วันฟังธรรมก๋างป่าจ้า คับผม  ::) ::)
จะลองไล่วันดีบ่าดีฮื้อฟังสักหน้อยน่อคับ  ขึ้น 1 ค่ำจ้างแก้วขึ้นสู่โรงคำ(ดีคับ)   2 ค่ำฟังธรรมก๋างป่าจ้า   3 ค่ำล้างมือถ้าคอยกิ๋น(ดีคับ)   4 ค่ำนอนป๋ายตี๋นตากแดด   5 ค่ำผีแวดล้อมปองเอา   6 ค่ำขี่สะเปาไปก๊า(ดีคับ)   7 ค่ำเคาะอยู่ถ้าคอยจน   คับปี่น้องคับ เอาไว้เต๊าอี้ก่อนน่อคับปี่น้องคับ

pongcat:
อ้างจาก: nordstar ที่ วันที่ 22 ตุลาคม  2014, 16:18:40

อือ.....วันฮือ (วันศุกร์)บ่าค่อยดีคับน้องเก่งคับ คือว่ามันตก วันฟังธรรมก๋างป่าจ้า คับผม  ::) ::)
จะลองไล่วันดีบ่าดีฮื้อฟังสักหน้อยน่อคับ  ขึ้น 1 ค่ำจ้างแก้วขึ้นสู่โรงคำ(ดีคับ)   2 ค่ำฟังธรรมก๋างป่าจ้า   3 ค่ำล้างมือถ้าคอยกิ๋น(ดีคับ)   4 ค่ำนอนป๋ายตี๋นตากแดด   5 ค่ำผีแวดล้อมปองเอา   6 ค่ำขี่สะเปาไปก๊า(ดีคับ)   7 ค่ำเคาะอยู้ถ้าคอยจน   คับปี่น้องคับ เอาไว้เต๊าอี้ก่อนน่อคับปี่น้องคับ

สวัสดีครับอ้ายตุ๋ย มะดีลืมมาเล่าหื้อจบเน้อครับ

nordstar:
    ::) ::) ::)  เอ้า......มาต่อกั๋นแหมสักหน้อยน่อคับปี่น้องคับ  8 ค่ำเป๋นกั๋งวนบ่เมี้ยน  9 ค่ำต๋ำใส่เสี้ยนพระราม  10 ค่ำหาความงามบ่ได้  11 ค่ำขี้ฮ้ายเกิดเป๋นดี (ดีคับ)  12 ค่ำบ่มีดีสักหยาด  13 ค่ำชัยยะปราบศัตรู (ดีคับ)  แหม2วันผมจ๋ำบ่าได้ฮู้แต่ว่ามันบ่าดีคับเอาไว้ผมไปถามคนเฒ่าคนแก่มาแหมกำน่อแล้วจะเอามาบอกฮื้อฟังคับ แฮ่ ๆ ( สรุปก่อคือมีวันดีอยู่ 5 วันคับ ) แล้วยังมีต่อแหมอย่างเอาไว้จะมาเล่าต่อช่วงหน้าเน้อคับปี่น้องคับ(เป๋นภาคต่อเนื่องคับ)  ::) ::) ::)

pongsthon:
ดันเหี้ยสักน้อยครับ

นำร่อง

[0] ดัชนีข้อความ

[#] หน้าถัดไป

[*] หน้าที่แล้ว