เชียงรายโฟกัสดอทคอม สังคมออนไลน์ของคนเชียงราย ยินดีต้อนรับคุณ, บุคคลทั่วไป กรุณา เข้าสู่ระบบ หรือ ลงทะเบียน
วันที่ 29 มีนาคม 2024, 21:39:52
หน้าแรก ช่วยเหลือ เข้าสู่ระบบ สมัครสมาชิก

• ข้อมูลหลักเว็บไซต์
  • เชียงรายวันนี้
  • ท่องเที่ยว-โพสรูป
  • ตลาดซื้อขายสินค้า
  • ธุรกิจบริการ
  • บอร์ดกลุ่มชมรม
  • อัพเดทกระทู้ล่าสุด
  • อื่นๆ

ประกาศ !! กรุณาอ่านเพื่อทำความเข้าใจ : https://forums.chiangraifocus.com/index.php?topic=1025412.0

+  เว็บบอร์ด เชียงรายโฟกัสดอทคอม สังคมออนไลน์ของคนเชียงราย
|-+  ศูนย์กลางข้อมูลเชียงราย
| |-+  เรื่องล้านนา ภาษากำเมือง
| | |-+  รวมสุดยอด.....คาถากำเมือง.....
หน้า: 1 2 [3] พิมพ์
ผู้เขียน รวมสุดยอด.....คาถากำเมือง.....  (อ่าน 61154 ครั้ง)
ขี้เหล้าอาวุโส
ระดับ :ป.โท

« ตอบ #40 เมื่อ: วันที่ 22 มีนาคม 2013, 20:20:35 »

ไผมีกาถาไก่กุ๊กลูกผ่องครับ ยิ้มกว้างๆ

ทำดีได้ดี ทำชั่วได้ชั่ว
chate
แฟนพันธ์แท้
*

« ตอบ #41 เมื่อ: วันที่ 23 มีนาคม 2013, 11:02:17 »

ไผมีกาถาไก่กุ๊กลูกผ่องครับ ยิ้มกว้างๆ
อยู่บนหั้นลอ ยิงฟันยิ้ม ยิงฟันยิ้ม
K_zeezaa_K
ชั้นประถม
*

กานต์..เดินทางแสนพิเศษ

« ตอบ #42 เมื่อ: วันที่ 23 มีนาคม 2013, 20:12:01 »

ตั้งจิตหื้อดี ตั้งสมาธิหื้อหมั้น ขุดเอาความหลวกในผญาออกมาเพื่อ ปิ๊ดจ๋าระณา คาถา ค้า ขาย
 1. หื้อมีศีล
 2. มีสมาธิ
 3. มีปัญญา
ไปตี๋ปัญหาเอาคนเดียวว่าจะเยียะจะใดตาม สามกำนี้
ไผ บะฮู้ข้อใด ถามมาแล้วจะบอกหื้อ

เป็นคาถาที่ดีมั๊คค่ะ
tomball288
บุคคลทั่วไป
« ตอบ #43 เมื่อ: วันที่ 25 มีนาคม 2013, 17:02:23 »

เจ๋ง เจ๋ง เจ๋ง

คาสิโนออนไลน์
adully
ชั้นประถม
*

« ตอบ #44 เมื่อ: วันที่ 23 ตุลาคม 2013, 17:06:05 »

คาถาสาวหุมอุ๊ยคำ
โอมจิตติด โอมจิตตั๋ง กายะปั๋นทะนัง อิตธิจิตตัง ติหังมะนะ โอมกัททะยะ โอมสาวหุมติด
โอมจิตติด โอมจิตตั๋ง มึงอยู่น้ำจักมาหา มึงอยู่นาจักเต้า บ่อหันกูหื้อมึงฮ้อนเหมือนไฟ หื้อใจ๋มึงไหวเหมือนอู่ บ่อหันกูหื้อมึงไห้หากู โอมสาวหุมติด
       กาถาบทนี้เอามนต์เป่าเสกขนม ของฝาก ดอกไม้ เอาไปหื้อสาวหรือบ่าวเปิ้นจักฮักหุมถ้าหลงจนโงหัวบ่าขึ้นแล้วรำคาญหื้อเอาน้ำฮางหมู(ที่ไส่ข้าวหมู)มารดหัวลงจักหายมนต์แล สามารถใช้ได้กับหญิงชายแค่เปลี่ยนคำว่า สาว มาเป็น บ่าว ก้อได้แล้ว
nantong
ปั๋น กั๋นฮู้ แล้วก่อยเอาไปกึ๊ดอ่าน กั๋น แหมกำ อาจมีผิดถูก ฯ
ระดับ ป.ตรี

« ตอบ #45 เมื่อ: วันที่ 11 พฤศจิกายน 2013, 22:21:22 »

ไหว้สา
ขอกราบ สรียินดี จ้าดนัก ต่านกว่างกิ  มาเขย ว่า กถา มโหสถ ผมพ่อมมาฮู้ น๊อ

เป่า ใส่เข้าว ใน กั๊วะ      กิ๋น เข้าว ใน กั๊วะเข้าว ได้ โดย บ่ โดนขึด
 ก๋ายเป๋น ผญาม่อ  ฮ้าย ก๋ายเป๋น ดี

หนานขี้อู้หำยาน : นายจิราวัฒน์  โสรัจพงศ์เกษม / หนานธง   อีเมล : k e n g k a b h e n g @ g m a i l . c o m    มือถือ  081 777  51 76
~pong03~
มัธยม
**

« ตอบ #46 เมื่อ: วันที่ 07 มกราคม 2014, 15:46:41 »

คาถา นี้แจกฟรีเน้อ  ยิงฟันยิ้ม

Facebook -https://www.facebook.com/pin.manora
Line Pin manora
john_999
ชั้นประถม
*

สัตว์โลกย่อมเป็นไปตามกรรม

« ตอบ #47 เมื่อ: วันที่ 14 มกราคม 2014, 13:18:40 »

ไผมีคถาดับพิษพ่องครับ

ยิ่งทำยิ่งได้ ยิ่งให้ยิ่งมี  (การให้ทาน)
mailnan
มัธยม
**

« ตอบ #48 เมื่อ: วันที่ 12 กุมภาพันธ์ 2014, 22:50:07 »

คาถาจ้างโขงตน
  อมตบๆ กูจักตบ จ้างฮื้อหนก็หน กูจักตบ คนหื้อสู้ก็สู้ กูจักตบจู้ฮื้อฮักก็ฮัก ฮักกูแต้เนอ นางเนอ เออนางฮักสวาหุม กูจักมนหมากกำของ กูจักมนปูหอมจ๋อมก้าง มนฮื้อจ้างกิ๋นจ้างก็หน มนฮื้อคนกิ๋นคนก็สู้ มนฮื้อจู้กิ๋น จู้ก็ฮักกู แต้เนอนางเนอ เออนางฮักสวาหุม

คาถาจ้างโขงน้อย  เมตตามหานิยม
  อมไก่ปู้แจ้ต๋นเปิ้นแปง อมไก่ปู้แดงต๋นเปิ้นฮัก ถ้ากูฮ้องตั๊กฮื้อบินวน คนตังหลายหันกูบ่ได้ ฮื้อมึงไห้หากู แต้เนอนางเนอ เออนางฮัก สวาหุมติด

อันนี้คนเฒ่าเปิ้นเอาหื้อมาครับ ผิดถูกจะไดก็สุมาโตยครับผมก็จ๋ำได้เต้าเอี้ย.....!!!!
สองบทนี้ไจ้ได้ครับ เหมือนของตาผมเป๊ะเลย
nantong
ปั๋น กั๋นฮู้ แล้วก่อยเอาไปกึ๊ดอ่าน กั๋น แหมกำ อาจมีผิดถูก ฯ
ระดับ ป.ตรี

« ตอบ #49 เมื่อ: วันที่ 14 กุมภาพันธ์ 2014, 19:19:08 »

john_999

ผม มี โดยสืบจาก ตา จันทร์  แสงแก้ว ผู้ล่วงลับ

นะโม 3 จบ
โอม ดับแดง  แสงดับปิษ   นะโมพุทธายะ  นะมะพะทะ   แล้วเป่าลงไป เป็นอันจบ 1 เตื่อ ให้ว่า  3 จบ

หนานขี้อู้หำยาน : นายจิราวัฒน์  โสรัจพงศ์เกษม / หนานธง   อีเมล : k e n g k a b h e n g @ g m a i l . c o m    มือถือ  081 777  51 76
@_ริวซึเกะคุง_@
สมาชิกลงทะเบียน
ระดับ ป.ตรี
*

« ตอบ #50 เมื่อ: วันที่ 15 กุมภาพันธ์ 2014, 17:20:52 »

john_999

ผม มี โดยสืบจาก ตา จันทร์  แสงแก้ว ผู้ล่วงลับ

นะโม 3 จบ
โอม ดับแดง  แสงดับปิษ   นะโมพุทธายะ  นะมะพะทะ   แล้วเป่าลงไป เป็นอันจบ 1 เตื่อ ให้ว่า  3 จบ

เยี่ยมครับ....เป็นคาภา  ของจริงๆๆ 1000000000000000000% ครับ

ถ้าอยากได้แต่เงินไม่พอ=คุยกันได้ครับ
มีความคิดว่าราคาสูงไป=อ่าน+ดูเฉยๆ
ต่อเอามัน,อวดเลี่ยม,ไม่เอาใจเค้ามาใส่ใจเรา=ไปข้างหน้าก่อนครับ(ไล่แบบสุภาพสุดแล้ว)
WangBuraPha
จังคนเอ็น
ชั้นประถม
*

คนเมือง 100%

« ตอบ #51 เมื่อ: วันที่ 18 กุมภาพันธ์ 2014, 18:30:42 »

john_999

นะโม 3 จบ

เยี่ยมครับ....เป็นคาภา  ของจริงๆๆ 1000000000000000000% ครับ

แอ่นแร๊ะ  อ้ายริวสนใจ๋เรื่องตางนี้ตวยกา

เสียมบ่คมหื้อใส่ด้ามหนักๆ ความฮู้บ่นักหื้อหมั่นฮ่ำหมั่นเฮียน  แอดมาอู้กั๋นเน้อครับ www.facebook.com/Nungwangburapha
นอ.น้ำตาล
โปรดส่งใครมารักฉันที
มัธยม
**

« ตอบ #52 เมื่อ: วันที่ 04 มีนาคม 2014, 16:50:59 »

ไค่หื้อสาวหุม   ต้องบ่อมี  5  ข้อนี้

1.หX   เหี่ยว
2. เยี่ยวบ่อป๊นหัวเข่า
3.XดX  บ่าแฮง
4.แตงบ่าเมิน
5.เงินบ่ามี

555

พักใจชั่วคราว
finy2556
เตรียมอนุบาล
*

« ตอบ #53 เมื่อ: วันที่ 25 มีนาคม 2014, 22:22:12 »

กาถานั่งฟากห่มแผ่น (ไก่แก้วกุ๊กลูก)
   กุมาโล จะมาลา กุนะ กุกุลา กุอะหูสุขัง..(ใจ้มือเคาะปื้น เหมือนเปิ้นกุ๊กไก่น้อย)
ของแถม กาถากันหมาขบ  =  นะ กะ สะ (ท่องในใจ๋)
บทนี้แม่อุ้ยหื้อมา เปิ้นว่าถ้ามีไผมาแอ่วหา ถ้าขัยหื้อเขามาแอ่วหาแหมหื้อว่าจะอี้
โอม หิด ยะ สา( แล้วหื้อว่าตังปิ้นกลับเอา)

"..บางครั้งการเป็นโสดก็ยังดีกว่ามีคนรัก เพราะไม่มีใครมาทำร้ายจิตใจเราได้.."
                    ..PRINCE OF THE FOG..
Doiadr
เตรียมอนุบาล
*

« ตอบ #54 เมื่อ: วันที่ 23 กุมภาพันธ์ 2017, 15:53:01 »

สาวหมเน่อ ฮื้อมนใส่ของกิ๋น ไฝไขได้แอดไลน์มา คาถาละ300
รับประกันสาวหมติด
หน้า: 1 2 [3] พิมพ์